ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9031124
*
nr 903 1124
Spegel
med konsol, bonad björk, 1920-tal, höjd: 142 + 75
Utrop:
600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:49:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/7 16:21:17
1
300 kr
28/7 07:44:57
2
400 kr
28/7 14:51:17
3
700 kr
28/7 18:21:43
4
700 kr
28/7 18:22:48
4
900 kr
28/7 18:32:00
3
1.000 kr
28/7 18:34:21
4
1.200 kr
28/7 18:43:56
5
1.400 kr
28/7 18:44:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad björk konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 903 1124
Spegel
med konsol, bonad björk, 1920-tal, höjd: 142 + 75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/7 16:21:17 | 1 | 300 kr |
28/7 07:44:57 | 2 | 400 kr |
28/7 14:51:17 | 3 | 700 kr |
28/7 18:21:43 | 4 | 700 kr |
28/7 18:22:48 | 4 | 900 kr |
28/7 18:32:00 | 3 | 1.000 kr |
28/7 18:34:21 | 4 | 1.200 kr |
28/7 18:43:56 | 5 | 1.400 kr |
28/7 18:44:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad björk konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14